-

Gözden kaçırmayın

Ebeler Haftası: Anne ve Bebek Sağlığına Yaptıkları Katkıyı Unutmayalım!Ebeler Haftası: Anne ve Bebek Sağlığına Yaptıkları Katkıyı Unutmayalım!

Eskişehir'de, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü yetkilileri, Berat Kandili dolayısıyla bir açıklama yayınladılar. Açıklamada, Eskişehir halkıyla birlikte tüm İslam âleminin Berat Kandilini kutladıklarını belirttiler.

Yetkililer, Ramazan ayının habercisi olarak kabul edilen bu özel gece hakkında, beratın anlam ve önemine vurgu yaparak, affın, arınmanın ve dua ile geçirilmesi gereken bir zaman dilimi olduğunu ifade ettiler.

Ayrıca, böylesine kutsal bir gecenin tüm halka, ülkeye ve insanlığa hayırlar getirmesi için temennilerde bulunup, dua ve ibadetlerin kabul olması yönünde niyazda bulunuldu.

Kurumun resmi açıklamasında, insanların bu tür dini günlerde birbirlerine daha sıkı kenetlenerek, toplumun birliğini ve dirliğini pekiştirmelerinin önemine de dikkat çekildi. Aynı zamanda, toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın da bu tür günlerde vurgulanması gerektiğinin altı çizildi.

Berat Kandili'nin, gelecek Ramazan ayının da bir müjdesi olarak görülmesi ve ehil bireyler tarafından huzur içinde idrak edilmesi dilekleriyle yapılan açıklama, tüm Eskişehirlilere hitaben, huzur ve bereket içinde geçirilmesi temennisi ile son buldu.

#Eskişehir #BeratKandili #ramazanayı #aff #dualar