-

Gözden kaçırmayın

Engelli Girişimciler İçin Korumalı İşyeri Projesi'ne Yeni Destekler!Engelli Girişimciler İçin Korumalı İşyeri Projesi'ne Yeni Destekler!

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ile İstanbul Gedik Üniversitesi, Kütahya'da kadın girişimcilerin desteklenmesi ve girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi için anlaşma imzaladı. İki kurumun üst düzey temsilcileri arasında gerçekleşen protokolle, girişimcilik alanında önemli kaynaklar bir araya getirilecektir.

Anlaşma, İstanbul Gedik Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Girişimcilik Merkezi (KAGİMER) ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki Kadın Girişimcilik Ofisi arasındaki iş birliğini güçlendirmeyi ve kadın girişimcilerin ihtiyaç duydukları bilgi, eğitim ve ağ oluşturma gibi konularda destek olmayı amaçlamaktadır.

Bu iş birliği ile kadın girişimcilerin iş dünyasına katılımının teşvik edilmesi ve sürdürülebilir başarılar elde etmeleri hedeflenmektedir. Bu gelişme aynı zamanda yerel kalkınma ve cinsiyet eşitliği projelerinin önemini de vurgulamaktadır.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ile İstanbul Gedik Üniversitesi'nin ortak girişimi, kadınların ekonomik faaliyetlerde daha fazla yer almasına olanak tanıyacak stratejik bir adım olarak değerlendirilmektedir. #kadıngirişimciler #ekonomikfaaliyetler #girişimcilikkaynakları