-

Gözden kaçırmayın

Eskişehir'deki Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi'nde gerçekleşen il paneline yoğun öğrenci ilgisiEskişehir'deki Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi'nde gerçekleşen il paneline yoğun öğrenci ilgisi

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, "Farkında Ol, Geç Kalma" kampanyasıyla kanserle mücadelede erken teşhis ve etkin tedavinin önemine dikkat çekiyor. Bu çerçevede, 1-7 Nisan Kanser Haftası'nın önemi vurgulanarak, kanserle mücadelede erken teşhisin ve etkin tedavinin önemi üzerinde duruluyor.

Kanser Haftası boyunca düzenlenecek etkinlikler ve sağlık seminerleriyle kanser konusunda farkındalık yaratmayı ve toplumsal dayanışmayı desteklemeyi hedefleyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğunu vurguluyor. Ayrıca erken teşhis için alınması gereken önlemler ve doğru tedavi yöntemleri konusunda bilgi veriyor.

Bu özel hafta vesilesiyle Eskişehir halkını etkinliklere katılmaya ve kanserle ilgili bilinç düzeylerini artırmaya davet eden Müdürlük, toplumda kansere karşı umudu güçlendirmeyi amaçlıyor.

#Eskişehir #kanser #farkındalık #erken teşhis #tedavi #sağlık #toplumsal dayanışma #eğitim